Дзяржаўная ўстанова культуры

«Гродзенская абласная навуковая бібліятэка імя Я.Ф.Карскага»

Iнфармацыйны бібліятэчны вебпартал

«Любіце кнігу, бо яна - крыніца мудрасці, ведаў і навукі, лекі для душы»

Францыск Скарына

Легенды Гродзеншчыны

галерэя знакамітых асоб

    Інфармацыйны рэсурс “Легенды Гродзеншчыны: галерэя знакамітых асоб” змяшчае інфармацыю пра найбольш слынных асоб з розных галін жыццядзейнасці Гродзеншчыны, якія праславілі рэгіён далёка за межамі Беларусі. Сярод іх Героі Беларусі, дзяржаўныя дзеячы, прадстаўнікі навукі, медыцыны, асветы, мастацтва, літаратуры, спорту і г.д.

    Храналагічны ахоп – усе гістарычныя перыяды.

   Інфармацыя пра кожную асобу змяшчае кароткую біяграфічную даведку, уклад у развіццё галіны, які прынёс міжнародную вядомасць, і фотаздымак.

На сайт бібліятэкі

Галоўная

Агінскі Міхал Казімір

Агінскі Міхал Казімір

Агінскі Міхал Клеафас

Агінскі Міхал Клеафас

Арлоўскі Яўстафій Філарэтавіч

Арлоўскі Яўстафій Філарэтавіч

Ажэшка Эліза

Ажэшка Эліза

Багдановіч Максім  Адамавіч

Багдановіч Максім Адамавіч

Багушэвіч Францішак Бенядзікт

Багушэвіч Францішак Бенядзікт

Бакст Леў Самойлавіч

Бакст Леў Самойлавіч

Баторый Стэфан

Баторый Стэфан

Брыль Янка

Брыль Янка

Булгак Ян

Булгак Ян

Быкаў Васіль Уладзіміравіч

Быкаў Васіль Уладзіміравіч

Верас Зоська

Верас Зоська

Вітаўт Вялікі

Вітаўт Вялікі

Войцік Віктар Антонавіч

Войцік Віктар Антонавіч

Гашкевіч Іосіф Антонавіч

Гашкевіч Іосіф Антонавіч

Давідовіч Лілія Міхайлаўна

Давідовіч Лілія Міхайлаўна

Давыд Гарадзенскі

Давыд Гарадзенскі

Дамейка Ігнат Іпалітавіч

Дамейка Ігнат Іпалітавіч

Дубко Аляксандр Іосіфавіч

Дубко Аляксандр Іосіфавіч

Дэшнер Саламея

Дэшнер Саламея

Жукоўскі Станіслаў Юльянавіч

Жукоўскі Станіслаў Юльянавіч

Жылібер Жан-Эмануэль

Жылібер Жан-Эмануэль

Жэбрак Антон Раманавіч

Жэбрак Антон Раманавіч

Забэйда-Саміцкі Міхаіл Іванавіч

Забэйда-Саміцкі Міхаіл Іванавіч

Захлеўны Леанід Канстанцінавіч

Захлеўны Леанід Канстанцінавіч

Кавалеўскі Восіп Міхайлавіч

Кавалеўскі Восіп Міхайлавіч

Каліноўскі Кастусь

Каліноўскі Кастусь

Карловіч Мечыслаў

Карловіч Мечыслаў

Карскі Яўхім Фёдаравіч

Карскі Яўхім Фёдаравіч

Кіт Барыс Уладзіміравіч

Кіт Барыс Уладзіміравіч

Кныш Рэнальд Іванавіч

Кныш Рэнальд Іванавіч

Корбут Вольга Валянцінаўна

Корбут Вольга Валянцінаўна

Крэмко Віталь Ілліч

Крэмко Віталь Ілліч

Курловіч Аляксандр Мікалаевіч

Курловіч Аляксандр Мікалаевіч

Міндоўг

Міндоўг

Мінейка Зыгмунт

Мінейка Зыгмунт

Міцкевіч Адам

Міцкевіч Адам

Найдус Лейба

Найдус Лейба

Немен Чэслаў

Немен Чэслаў

Напалеон Орда

Орда Напалеон

Пачобут-Адляніцкі Марцін

Пачобут-Адляніцкі Марцін

Прытыцкі Сяргей Восіпавіч

Прытыцкі Сяргей Восіпавіч

Рэвяка Васіль Афанасьевіч

Рэвяка Васіль Афанасьевіч

Саламея Русецкая

Русецкая Саламея

Сака Джузепе (Юзаф)

Сака Джузепе (Юзаф)

Сапега Леў

Сапега Леў

Снядэцкі Анджэй

Снядэцкі Анджэй

Сталыпін  Пётр Аркадзьевіч

Сталыпін Пётр Аркадзьевіч

Тызенгаўз Антоній

Тызенгаўз Антоній

Церабун Уладзімір Васільевіч

Церабун Уладзімір Васільевіч

Цётка

Цётка

Цётка

Шумаў Пётр

Шыдлоўскі Аляксандр Канстанцінавіч

Шыдлоўскі Аляксандр Канстанцінавіч

Шырма Рыгор Раманавіч

Шырма Рыгор Раманавіч

Ядкоўскі Юзаф

Ядкоўскі Юзаф